Baltijos labdaros fondas

Kas mes esame

Baltijos labdaros fondas (BLF) - 2005 metai įkurta pelno nesiekianti organizacija-fondas. Mūsų tikslas kovoti su skurdu ir atskirtimi, siekti visapusiškos kiekvieno individo gerovės. Pagrindiniai mūsų paramos gavėjai yra kaimo bendruomenė ir jų nariai, kadangi mūsų manymu, būtent kaimo žmogui labiausiai  reikalinga visapusiška pagalba ir nuolatinė parama.

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su komandos nariais praėjusį 2019 m. Gruodžio 10 dieną  atvyko dirbti į Dusetas. Kazimiero Būgos gimnazijoje Prezidentas susitiko su gimnazijos moksleiviais ir mokytojais. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje Prezidentas aplankė Evaldo Ivanausko fotografijų parodą „Dislokacijos“. Po jos laukė sausakimša Dailės galerijos salė. Į susitikimą atvyko ne tik dusetiškiai, bei ir jų svečiai. Susitikti su Prezidentu atvyko rajono bendruomenių atstovai, rajono Savivaldybės tarybos nariai. Prezidentas prisipažino, kad žinomos pagrindinės Utenos regiono problemos. Visų jų šiandien, sakė Prezidentas, neišspręsime, tačiau apie jas reikia kalbėti ir jas pajudinti iš mirties taško.arbo vietų, kursis čia žmonės, augins vaikus ir kraštas vėl atgis.

Prezidentas džiaugėsi, kad Dusetos garsios ne tik Žirgų lenktynėmis, bet vėžių valgytojų čempionatais, žmonų nešiojimo varžybomis, nuostabiais dailininkų darbais. Tik naujų darbo vietų kūrimas bus tas taškas, po kurio Dusetose pradės didėti gyventojų skaičius. Čia žmonės galės gyventi, dirbti ir užsidirbti ir čia planuoti savo tolimesnį gyvenimą. Prezidentas konkrečiai atsakė į bendruomenės žmonių klausimus. Žmonės klausė apie socialinės atskirties mažinimą, biudžeto formavimą, naujų mokesčių įvedimą, jaunų medicinos specialistų prievoles. Susitikimo dalyvius jaudino ir kitos šio krašto problemos.

Meras Nikolajus Gusevas šiame susitikime Dusetos dėkojo Prezidentui Gitanui Nausėdai už tai, kad šalies vadovas vykdo savo rinkiminius pažadus ir susipažįsta vietose su regionų problemomis. Meras įteikė Prezidentui dusetiškių iškeptos duonos kepalą.

Informacija iš puslapio : http://www.zarasai.lt/naujiena_utenoje-ir-dusetose-dirbo-lietuvos-respublikos-prezidentas-gitanas-nauseda_10183

 

Lektorė Evelina Navikevičienė šiame susitikime pakvietė sudalyvauti ir projekto "Pažeidžiamų asmenų integracija į darbo rinką Utenos apskrityje"  Dusetų projekto dalyvius.

 

 

Nuotraukos iš asmeninio BLF darbuotojų archyvo.

 

 

 

2016 metų kovo 22 d. Milašaičių kaimo bendruomenėje vyko popietė - akcija „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“. Popietėje dalyvavo  Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ nariai ir  Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos Žaliųjų būrelio mokiniai su mokytoja Alma Šakiene. 

_

Kovo 15 dieną Žemaičių Kalvarijos benduromenės atstovai suorganizavo eksperimentą - "Ratuoti riteriai". Šio eksperimento tikslas buvo išsiaiškinti, ar Žemaičių Kalvarijoje neįgalieji sėkmingai gali patekti į viešosios paskirties pastatus, ar nėra diskriminacijos dėl negalios. Eksperimento šūkis:  „Du ratai tapo mano kūno dalimi, ir nuo tada aš ratuotas. Visuomenė manęs negirdi ir nepalaiko, todėl tapau riteriu“. 

_

2016 m. vasario 14-ąją dieną - Valentino dienos proga  Žlibinų bendruomenė  suorganizavo akciją-parodą "Aš galiu būti laiminga", skirtą kovai su smurtu prieš moteris ir šventinį koncertą vasario 16-ąjai paminėti.

_