2016 metų kovo 22 d. Milašaičių kaimo bendruomenėje vyko popietė - akcija „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“. Popietėje dalyvavo  Milašaičių kaimo šeimų bendruomenės „Sruoja“ nariai ir  Plungės Senamiesčio vidurinės mokyklos Žaliųjų būrelio mokiniai su mokytoja Alma Šakiene. 

Susitikimo metu bendruomenės pirmininkė Rūta Endrijauskienė  supažindino  su Baltijos Labdaros fondo vykdomu projektu „Gyvenu kaime – žinau savo vertę“. Kalbėjo apie tai, kad projekte dalyvauja trys Plungės rajono bendruomenės :  Žlibinų kaimo bendruomenė,  Ž.Kalvarijos bendruomenė „Gardai „ ir Milašaičių kaimo bendruomenė „Sruoja“.   Kovo 22 d.  vyko viena iš veiklų  Milašaičių kaime  susitikimas - akcija  „Būk pilietiškas, būk aktyvus Lietuvos pilietis“ .

Susitikimo metu buvo diskutuojama su vietos gyventojais ir moksleiviais  kaip kiekvienas mūsų galime prisidėti prie darnios visuomenės plėtojimo, prie žemės saugojimo ir meilės jai skatinimo plačiojoje visuomenėje. Kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas.

Senamiesčio vidurinės mokyklos mokiniai, žaliųjų būrelio atstovai kalbėjo kokios įgyvendintos pilietinės iniciatyvos išsaugant žemę ateinančioms kartoms. Kaip jaunimas supranta „Meilę Lietuvai, jos žemei “.

Diskutuota  apie  tai kaip suprantame  pilietiškumą, kas bendrą ir kokie yra skirtumai tarp gyvenimo kaime ir mieste. Aptartos problemos kylančios mūsų vietovėje, kurioje gyvename saugant žemę. Daug diskutuota apie tai kaip būti aktyviu savo tėvynės piliečiu, suprantančiu ne tik savo teises,  bet ir prisiimančiu atsakomybę už savo pareigas. Moksleiviai susipažino su bendruomenės gyvenimu kaime,  įgyvendintais projektais.  Džiaugėsi galėdami pajausti pavasario dvelksmą  žaisdami ant dirbtinės  žolės stadione.

Susitikime dalyvavo viešnia p. V.Mineikienė, kuri supažindino su piešimo terapijos subtilybėmis, kaip svarbu žmogui išsilaisvinti iš savo emocijų, kad galėtų gyvenime save išreikšti kur kas efektyviau. Kiekvienas dalyvis išreiškė  save kaip visuomenės pilietį su savo savybėmis, kurios vėliau kuria bendrą visumą.

Prie vaišių vyko piešinių aptarimas. Buvo ieškoma bendrumo, pilietiškumo.  Kiekvienas ieškojo atsakymo kas  yra pilietinės visuomenės dalyvis, o kas - tiesiog šalies gyventojas.

 P3220022

P3220008

P3220027

P3220031

 

P3220034

Akcija suorganizuota įgyvendinant projektą "Gyvenu kaime-žinau savo vertę", kuriame Žlibinų bendruomenė yra viena iš penkiolikos bendruomenių. 

Projektas finansuojamas EEE finansinių mechanizmų NVO programos Lietuvoje lėšomis.

EEA color logo