Diet for a Green seminaras internete

Dirbate su maistu ar jo tiekimu ir domitės, kaip maistas gali gerinti sveikatą ir gerą aplinką?

Gruodžio 2 d. kviečiame dalyvauti „Dieta žaliai planetai“maisto koncepcijos internetiniame seminare.

Internetiniame seminare išklausysite atstovų Södertälje miesto Švedijoje, turinčių 10 metų patirtį įgyvendinant „Dieta žaliai planetai“ koncepciją, pranešimus. Jie apims

  •  koncepciojos kriterijus,
  •  jos nauda sveikatai, klimatui ir aplinkai,
  •  kaip tai skatina patikimą žemės ūkio praktiką,
  •  kaip ši koncepcija buvo įgyvendinta, bei
  •  praktinių iššūkių ir sprendimų pavyzdžių pereinant prie “Dieta žaliai planetai”.

Taip pat bus galimybė bendrauti, užduoti klausimus vedėjams ir diskutuoti su kitais dalyviais.

Šis internetinis seminaras yra bendras dviejų projektų, vadovaujamų Södertälje savivaldybės, renginys. „MatLust Transnational Component“ projekte, kurį iš dalies finansuoja ERDF, dalinamės geriausia Baltijos jūros regiono maisto sistemos tvarumo sprendimų praktika ir pavyzdžiais. Švedijos instituto finansuojamo projekto “Diet for a Green Planet Flagship” metu, Baltijos jūros regione kuriame tinklą, kurio pagrindinis tikslas yra maisto koncepcija “Dieta žaliai planetai”. Mes norime mokytis vieni iš kitų ir kartu skatinti sveiką ir tvarų maistą valgyklose ir restoranuose, ir sveikiname naujus partnerius būsimuose bendruose projektuose!

 “Dieta žaliai planetai” yra sveika maisto koncepcija pagal Šiaurės šalių mitybos rekomendacijas (NNR 2012), kurį galima gaminti tausojant aplinką. Šią koncepciją galima pritaikyti visame pasaulyje, jos valgiai bus skirtingi, priklausomai nuo vietos ir sezono.

Ši koncepcija pagrįsta moksliniais tyrimais ir apima veiksmus, kuriais siekiama sumažinti maisto poveikį klimatui ir Baltijos jūros eutrofikaciją, skatinti biologinę įvairovę ir dirvožemio sveikatą bei pritaikyti tai, ką valgome, prie to, ką galima tvariai gaminti turimoje dirbamoje žemėje.

Registruotis hereherehttp://www.anpdm.com/public/run-form.aspx?Id=45405A4A79404451467240&EventId=4245514B78424050427340&SessionId=434B59417742405A457440

Södertälje savivaldybė nuo 2010 m. visose mokyklose, darželiuose ir pagyvenusių žmonių namuose įgyvendina “Dieta žaliai planetai”. Ankstesniame projekte ši koncepcija buvo paskleista ir išbandyta Molėtuose Lietuvoje, Lomžoje Lenkijoje ir Mollet del Vallès Ispanijoje.

Mes esame augantis tinklas Baltijos jūros regione ir tai yra kvietimas pažinti mus ir prisijungti prie geresnės maisto ateities visiems.

Plačiau „Dieta žaliai planetai“maisto koncepcijos idėjos: Hem – Diet for a Green Planet EN