www.iculom.eu  e-mail: Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.


Bandruomenės narė UAB "IKSADOS GTC" 

2017 m. kovas

Mūsų įmonė šių metų kovo mėn. Pasirašė sutartį su LVPA dėl  iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto.

Šiuo projektu siekiama sukurti ekologiškų organinių trąšų komponento iš sapropelio gamybos būdą, sukuriant vandens šalinimo iš sapropelio sušaldymo į sniego kristalus būdu veikiantį technologinės įrangos pramoninį prototipą.

Po šio projekto įvykdymo bus nustatyti įrangos veikimo optimalūs režimai, optimalios energetinės sąnaudos, nustatytas minimalus poveikis sapropelyje esantiems naudingiesiems organiniams junginiams,  parengta įrangos eksploatavimo instrukcija ir analitinė-mokslinė bei projektinė-gamybinė dokumentacija.

Ateityje įmonė planuoja:

1. Įsisavinti  sapropelio sušaldymo į sniego kristalus technologinės įrangos gamybą.

2. Organizuoti sukurtos technologinės įrangos realizavimą, taip pat ir eksportą bei aptarnavimą.

3. Tobulinti sukurtą technologinę įrangą.

4. Aktyviai dalyvauti kovos su dirvožemio degradavimu bei dykumėjimu programose, propaguoti ir diegti trąšų bei meliorantų iš sapropelio panaudojimą, siekiant suaktyvinti sapropelio įsisavinimo rinką, taip pat ir perdirbimą, panaudojant sušaldymo į sniego kristalus technologinę įrangą

Projekto pavadinimas: „Vandens šalinimo iš sapropelio, sušaldymo į sniego kristalus būdu, technologinės įrangos pramoninio prototipo sukūrimas.“

Projektas vykdomas pagal 2014-2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 1 prioriteto „Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas“ įgyvendinimo priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“, finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo.

Projekto biudžetas:  Projekto bendra sąmata siekia 253 629,78 Eur, iš kurių 183 764,02 Eur skiriama iš ES struktūrinių fondų ir 69 865,76 Eur - nuosavos įmonių lėšos.

Projekto įgyvendinimo laikotarpis – 18 mėnesių.

ESFIVP I 1