Fotokonkurso „Pasaulis tavo akimis“ dalyvių fotografijų iš besivystančių šalių paroda buvo atidaryta kino festivalio Nepatogus Kinas / Inconvenient Films metu spalio 16 dieną, kino teatre „Multikinas“, Vilniuje. Renginyje buvo paskelbti konkurso nugalėtojai ir paaiškėjo nugalėtojai. Konkurso nugalėtoja keliaus ieškoti naujų foto istorijų į  Keniją. Paroda taip pat keliauja po dydžiuosius Lietuvos miestus o taip pat ir mažus miestelius ir kaimo bendruomenes.

Fotokonkurso „Pasaulis tavo akimis“ dalyvių fotografijų paroda jau nukeliavo į kelis kaimus ir miestelius - Vilkaviškio rajone paroda buvo parodyta Vištytyje, Ignalinos rajone - Dūkšte. Lapkričio 12 - 15 dienomis parodą galės pamatyti Ignalinos rajono gyvenetojai iš Antalksnės kaimo ir aplinkinių kaimų ir miestelių.

Europos metams vystymuisi minėti skirtas konkursas „Pasaulis tavo akimis“ sudomino gausų būrį profesionalių fotografų ir fotografijos mėgėjų – keliautojų, savanorių ir kitais tikslais besivystančiose šalyse apsilankiusių žmonių. Iš beveik 80 -ies užsiregistravusių, savo darbus konkursui atsiuntė 49 dalyviai. Konkursui pateiktuose darbuose autoriai vaizduoja jaudinančias, tikras žmonių istorijas iš Afrikos, Azijos ir kitų žemės kampelių, kuriuose kasdienybė gerokai skiriasi nuo mūsiškės. Fotografijas papildo pasakojimai, atskleidžiantys mūsų žvilgsnį realybę šiose šalyse. 

Fotokonkurso organizatoriai – Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma bei VšĮ „Europos namai". Konkursas yra projektų 2015 Europos metai vystymuisi: Dalyvauk ir įsitrauk į vystomojo bendradarbiavimo veiklą bei Žiniasklaida vystymuisi (Media4Development) dalis. Konkursas finansuojamas Europos Komisijos ir Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis. Daugiau informacijos apie Europos metus vystymuisi rasite čia:
https://europa.eu/eyd2015/lt